ŚRODOWISKOWY KONKURS KRASOMÓWCZY WROCŁAW – 17.06.2018

Na zaproszenie Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu, organizatora tegorocznego Środowiskowego Konkursu Krasomówczego, do tego pięknego miasta niezliczonych mostów i kładek zjechali zwycięscy Izbowych Konkursów Krasomówczych z Bielska-Białej,

Katowic, Opola, Wałbrzycha, gdzie czekali już laureaci Izby Gospodarza. W konkursowe szranki wstąpili aplikanci adwokaccy:

z IA w Bielsku-Białej – Joanna Kubik-Grzebieniak.

Krzysztof Krok-Kowalski,

z IA w Katowicach     – Paweł Matyja,

Mateusz Cichoń,

z IA w Opolu              – Magdalena Ahmida,

Tomasz Bodziony,

z IA w Wałbrzychu    –  Kamil Ochenkowski,

Mateusz Kuźmicki,

z IA we Wrocławiu    –  Marta Pratkowiecka,

Katarzyna  Piątkowska.

Wystąpienia oceniało jury pod przewodnictwem adw. Barbary Józefowicz-Olczyk, w składzie:
adw. Andrzej Pawlikowski, adw. Jerzy Pinior, adw. Mateusz Tuński, adw. Krzysztof Stec.

Uczestnicy Konkursu przygotowali i wygłosili przemówienia na podstawie wylosowanych kazusów i ról procesowych w sprawach cywilnych i karnych. W ocenie jury zaprezentowane mowy były na bardzo wysokim poziomie prawniczego i retorycznego kunsztu, przy użyciu interesujących chwytów erystycznych, wygłoszone w znakomitym stylu.

Tym bardziej cieszy występ bielskiej reprezentacji, której przedstawiciele wypadli niezwykle udanie. Apl. adw. Joanna Kubik-Grzebieniak jako powódka w kazusie cywilnym górowała wyraźnie nad swym przeciwnikiem, nie pozostawiając żadnych wątpliwości kto został zwycięzcą tego pojedynku. Apl. adw. Krzysztof Krok-Kowalski popisał się wirtuozerską obroną, wspinając się na Himalaje sztuki oratorskiej. Nic dziwnego, że po takiej wspinaczce triumfator mógł być tylko jeden – nasz reprezentant. Apl. adw. Krzysztof Krok-Kowalski przeszedł do historii jako pierwszy zwycięzca Środowiskowego Konkursu Krasomówczego z naszej Izby. Tym samym zapewnił sobie udział w ogólnopolskim finale, który w tym roku odbędzie się w Białymstoku. Będzie to dopiero drugi udział naszego przedstawiciela w konkursie finałowym po występie przed dwoma laty apl. adw. Dagmary Jagodzińskiej.

Oficjalne wyniki Środowiskowego Konkursu Krasomówczego przedstawiają się następująco:

I miejsce       – apl. adw. Krzysztof Krok-Kowalski (IA Bielsko-Biała),

II miejsce     – apl. adw. Mateusz Cichoń (IA Katowice),

III miejsce    – apl. adw. Paweł Matyja (IA Katowice),

wyróżnienie – apl. adw. Marta Pratkowiecka (IA Wrocław),

wyróżnienie – apl., adw. Katarzyna Piątkowska (IA Wrocław).

Do sukcesu bielskich krasomówców przyczyniła się, jak zwykle oddana sprawie publicznych wystąpień, adw. Anna Zielińska obecna na konkursie i udzielająca do końca trafnych wskazówek naszym reprezentantom.

IMG_E0422

 

Posted in Aktualności aplikanckie, Ogólne.