PIŁKARSKA REPREZENTACJA IZBY GRAŁA CHARYTATYWNIE

W ubiegły weekend w Krakowie odbył się jedenasty już turniej piłkarski w ramach fantastycznej akcji „Prawnicy Chorym Dzieciom”, której celem jest zebranie środków finansowych na zakup sprzętu medycznego dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu. Ta wspaniała, charytatywna impreza rokrocznie przyciąga prawników z całego kraju, którzy m.in. rywalizują w ramach turnieju piłki nożnej. W tegorocznej edycji wzięło udział aż czternaście ekip, które podzielone zostały na dwie grupy, w których rozgrywana była pierwsza faza turnieju.

Drużyna Izby Bielskiej, która debiutowała w turnieju w zeszłym roku, znalazła się w grupie z bardzo uznanymi prawniczymi zespołami piłkarskimi w Polsce. Wśród nich wymienić można m.in. drużyny ORA Kraków, OIRP Katowice, czy ekipę z Łodzi.

W fazie grupowej zespół z Bielska-Białej był niepokonany. Dynamiczna i ofensywna gra poskutkowała czterema zwycięstwami i dwoma remisami. Uwagę zwracała także nienaganna gra w obronie- w tej fazie turnieju bielszczanie stracili bowiem tylko dwie bramki.

 Tak dobra dyspozycja pozwoliła na kontynuowanie udziału w turnieju. W półfinale na Reprezentacje Bielskiej Izby Adwokackiej czekał dobrze znany przeciwnik a mianowicie OIRP Kraków. Bilans dotychczasowych spotkań wynosił 1:1- na Spartakiadzie lepsza okazała się ekipa spod Klimczoka, zaś radcowie zwyciężyli w Zawoi.

Spotkanie półfinałowe od samego początku przebiegało pod dyktando bielszczan, którzy ani przez moment nie oddali inicjatywy, szybko aplikując przeciwnikowi dwie bramki- nie tracąc po raz kolejny żadnej.

Po tym gładkim półfinale, przyszedł czas na finał, w którym czekała drużyna Prawników z Krakowa- skład której w kuluarach budził pewne kontrowersje. W fazie grupowej rywalizacja tych dwóch ekip skończyła się bezbramkowym remisem, więc przed meczem nie można była wskazać faworyta. Po zaciętej walce lepsi okazali się gospodarze, którzy strzelili bielszczanom większość z bramek, które stracili w turnieju (aż 3). Końcowa porażka nie umniejsza jednak sukcesu jaki  udało się osiągnąć.

Prócz sukcesu drużynowego, bielszczanie sięgnęli także po trofea indywidualne. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany bowiem adw. Tomasz Kilarski.

Sportowe emocje nie mogą przysłonić jednak tego co najważniejsze a mianowicie akcji charytatywnej stojącej za tym piłkarskim wydarzeniem. Szczegóły związane z tym przedsięwzięciem i organizowaną zbiórką znaleźć można pod adresem: https://szpitalzdrowia.pl/prawnicy-chorym-dzieciom-2019/ .

Posted in Ogólne, Sport.