ŚRODOWISKOWY KONKURS KRASOMÓWCZY ŚWIDNICA – 22.06.2019

Organizatorem tegorocznego Środowiskowego Konkursu Krasomówczego była Okręgowa Rada Adwokacka w Wałbrzychu, która zaprosiła
laureatów Izbowych Konkursów

Krasomówczych z Bielska-Białej, Katowic, Opola, Wrocławia do historycznej Świdnicy, gdzie w gmachu Sądu Okręgowego czekali już przedstawiciele Izby Gospodarza. W konkursowe szranki wstąpili aplikanci adwokaccy:

z IA w Bielsku-Białej – Kazimierz Karasiński,

                                          Rafał Kózka,

z IA w Katowicach – Mariusz Palian,

z IA w Opolu – Dawid Czok,

                            Kamil Suszniak,

z IA w Wałbrzychu – Joanna Kostrzewa,

                                      Aleksandra Nizielska,

z IA we Wrocławiu – Kacper Czerniec,

                                      Piotr Dobrowolski.

Wystąpienia oceniało jury pod przewodnictwem adw. Andrzeja Pawlikowskiego, w składzie: adw. Sławomir Krześ, adw. Jerzy Pinior, adw. Mateusz Tuński, adw. Krzysztof Stec.

Uczestnicy Konkursu przygotowali i wygłosili przemówienia na podstawie wylosowanych kazusów i ról procesowych w sprawach cywilnych i karnych. W ocenie jury mowy wygłoszone zostały w znakomitym stylu a zaprezentowany poziom był niezwykle wyrównany. Stanowiło to dodatkową trudność w typowaniu zwycięzców a bezspornie kandydowali do tego grona nasi reprezentanci. Apl. adw. Rafał Kózka bezproblemowo wcielił się w rolę oskarżyciela posiłkowego i grzmiał przekonująco z trybuny domagając się skazania i surowego ukarania sprawcy zabójstwa. Z kolei apl. adw. Kazimierz Karasiński reprezentujący pozwaną Gminę w sprawie o ustalenie wstąpienia w stosunek najmu okazał się wybitnym głosicielem idei ius commune. Przysłowiowy włos zadecydował o tym, że nie zasilił dwójki uczestników kwalifikujących się do finału ogólnopolskiego.

Oficjalne wyniki Środowiskowego Konkursu Krasomówczego przedstawiają się następująco:

I miejsce – apl. adw. Piotr Dobrowolski (IA Wrocław),

II miejsce – apl. adw. Kacper Czerniec (IA Wrocław),

III miejsce – apl. adw. Kazimierz Karasiński (IA Bielsko-Biała).

Pozostali mówcy, jak ogłosił to przewodniczący jury, sklasyfikowali zostali ex aequo na czwartym miejscu.

Tradycyjnym dobrym duchem bielskiej reprezentacji była adw. Anna Zielińska obecna także ciałem na Konkursie i trzymająca mocno kciuki za naszych reprezentantów.

Adw. Krzysztof Stec

IMG_20190622_113009 IMG_20190622_102503

Posted in Aktualności aplikanckie, Ogólne.