III Otwarty Turniej Adwokatów i Środowisk Prawniczych o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Bielsku-Białej w Halowej Piłce Nożnej Zawoja 2019

W zakończonej już czwartej edycji Otwartego Turnieju Adwokatów i Środowisk Prawniczych w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Bielsku-Białej, która odbyła się w dniach 22-24 listopada 2019r. w Zawoi, wzięło udział aż 10 drużyn z Polski i Ukrainy. Bazą hotelową był, podobnie jak w latach ubiegłych, malowniczo położony hotel Beskidzki Raj w Stryszawie (www.beskidzkiraj.com). Zawody zostały rozegrane na dwóch pięknych nowoczesnych halach sportowych w Zawoi ( http://www.halasportowazawoja.pl) oraz Stryszawie.
W turnieju wzięły udział następujące drużyny: ADVOTEAM Równe, Lwowskie Lwy, ADVOTEAM Żytomierz (wszystkie trzy z Ukrainy), OIRP Kraków, ORA Kielce, Prawnicy Przemyśl, ORA Kraków, ORA Lublin, OIRP Katowice i drużyna bielskiej izby adwokackiej.

Początkowo rozgrywane były mecze fazy grupowej, które wyłoniły pary ćwierćfinałowe. Walka o strefę medalową pokazała, że poziomem turniej ten ocierał się o niemal zawodową piłkę. Do półfinałów dotarły drużyny: Lwowskie Lwy, ADVOTEAM Równe, ORA Kielce oraz ORA Bielsko-Biała.

W pierwszym półfinale naprzeciwko siebie stanęły drużyny z Kielc i Równego. Ten kto śledzi piłkarskie prawnicze rozgrywki wie, że Kielce to ekipa o uznanej renomie, grająca świetną piłkę. Po wyrównanej walce lepsi okazali się jednak goście z Ukrainy.

Drugi półfinał skojarzył ze sobą ekipy z Bielska i Lwowa. Niestety mimo zaciętego pojedynku także i w tym meczu górą byli przyjezdni.

Przed wielkim finałem kibice mieli przyjemność zobaczyć jakże porywające spotkanie o trzecie miejsce, gdzie gospodarze z Bielska podejmowali kolegów z Kielc. Przedstawiciele tych dwóch jakże piłkarskich miast, zapewnili mecz na doskonałym poziomie. Ostatecznie lepsi okazali się reprezentanci izby bielskiej pokonując ekipę z Kielc 3:1.

W ukraińskim finale regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, konieczna okazała się seria rzutów karnych. Więcej koncentracji zachowali zawodnicy z Równego, co dało im końcowe zwycięstwo.

Piłkarskim emocjom towarzyszył szereg innych atrakcji. W pierwszym dniu zorganizowany został event o haśle przewodnim „CASINO”. Rozrywkę zapewniali zawodowi krupierzy oraz DJ. Prócz tego rozegrany został turniej w kręgle, którego triumfatorami zostali zawodnicy z Kielc. Znaleźli się też chętni do spróbowania swoich sił w badmintonie- tutaj zwyciężył adw. Szymon Tatka z Cieszyna.

Oficjalnym zakończeniem turnieju był uroczysty bal andrzejkowy odbywający się w goszczącym uczestników Hotelu Beskidzki Raj w Stryszawie. Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Bielsku-Białej adw. Stanisław Perucki przed wręczeniem pucharów i statuetek za indywidualne wyróżnienia podziękował uczestnikom za wspaniałą sportową walkę i przybycie.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Volodymar Brunets (Lwowskie Lwy). Statuetka dla najlepszego zawodnika turnieju przypadła Pavolovi Darmovisowi z Advoteam Równe.

Po części oficjalnej goście i zawodnicy rozpoczęli całonocną zabawę na balu, w którym wzięło udział blisko 200 osób. Wyśmienitemu jedzeniu towarzyszyła muzyka grana na żywo, a całość umiliły wartościowe upominki od sponsorów.

Praca głównych pomysłodawców oraz organizatorów adw. Krzysztofa Lewandowskiego, adw. Karola Dudziaka jak i Komisji Integracji Środowiskowej i Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Bielsku-Białej dała wspaniały efekt, który został doceniony przez wszystkich gości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy:
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fdrive.google.com%2Fdrive%2Ffolders%2F1qeIbGGxZO8yhUo87Nt7ZqiCdiqO8sUUv%3Fusp%3Dsharing%26fbclid%3DIwAR3sDHdE4Ex4LpSKjVID9MwfG-cEOzvU-mymrrAExCAdDreJIKv0xKE4BbA&h=AT3hv99ZIr307hUXK9TQGlTiVNt6pTihnwXwauNeheoaUAC_TJNpxQGa5E2gugb94PPj0G1DLoOs5RhDftIu8V9-GUGGvY1ZHOw7UlZR4HsUh5cfpCh_CN2Ru0YpFGtG1igF5zdi5Dch5XrRiVziMA

Film promocyjny z imprezy:
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fdrive.google.com%2Fdrive%2Ffolders%2F1qeIbGGxZO8yhUo87Nt7ZqiCdiqO8sUUv%3Fusp%3Dsharing%26fbclid%3DIwAR1qio1EmPAzVtr_ttYt7ZNG57DYlEf2VpORX91qWJGRi1Y-bYzfzb91ISk&h=AT1PBk4z_zdXSEVCwmM7LD61zh8xO78sHS1cu7on5MtZVHGYkuHOv0Mh9E8Duk0hJJIhF4TF688b4OzL6Asvlno3Z3sS1NZJLCgD5H_tx6rgxkVLy2fKpXDcK9p1ofNVeeoIpdBFzJQ1BxoPIr2_Fw

Wszystkim obecnym w imieniu bielskiej adwokatury dziękujemy za przybycie, zapraszając oczywiście za rok.

Posted in Ogólne, Sport.