Historyczny występ bielszczan na XXIX Spartakiadzie Prawników

Trudno znaleźć wśród palestry osobę, która nie słyszałaby o Spartakiadzie Prawników. Rokrocznie impreza ta przyciąga setki osób, które rywalizują na boiskach, basenach i bieżniach. Dla naszej Izby XXIX edycja, goszcząca w Opolu, była wyjątkowa za sprawą bardzo licznej reprezentacji. Pochwalić możemy się kilkoma medalami oraz wieloma występami zasługującymi na uznanie.

To krótkie podsumowanie rozpocząć należy od występów naszych tenisistów. Ta dyscyplina jest niezwykle mocno obsadzona. Turnieje prawnicze rozgrywane są w Polsce niemal każdego miesiąca- a na kortach spotkać można zawodników wcześniej notowanych w rankingu PZT. Ciężar rywalizacji, na tym froncie, na swoje barki wzięli ustroniacy- Tomasz Uchroński i Łukasz Kotarski, wraz ze sztabem. Powiedzieć, ze był to występ wybitny to nic nie powiedzieć. To co zaprezentowali obaj Panowie było wręcz niesamowite. Medal w singlu i deblu- więcej w zasadzie „wywieźć” nie można było. Drabinka turnieju niestety poprowadzona została dość niefortunnie, gdyż faworyci w singlu spotkali się już w półfinale. Naprzeciwko siebie stanęli tegoroczni finaliści XXII Tenisowych Mistrzostw Polski Prawników- Tomasz Modro i Łukasz Kotarski. Nasz reprezentant miał w pamięci minimalną porażkę w dramatycznym trzysetowym pojedynku i do meczu przystępował z chęcią rewanżu. Licznie zgromadzeni na hali widzowie mieli przyjemność obejrzeć tenisowy spektakl. Lepszy okazał się, prezentujący nienaganną technikę, nasz reprezentant, który wygrał w dwóch setach 6:3,6:4. W finale czekał na niego bardzo dobrze dysponowany się w tym turnieju Michał Bednarski, który jednak również musiał uznać wyższość Łukasza Kotarskiego- 6:2, 6:2 (sety rozgrywane od stanu 2:2). Tym sposobem na szyi członka Izby bielskiej zawisło złoto tej jakże prestiżowej imprezy. To jednak nie był koniec rywalizacji na opolskich kortach, gdyż nasz złoty medalista przystąpił do rywalizacji w deblu w parze z Tomaszem Uchrońskim- który w singlu również zaprezentował się bardzo dobrze, jednak medalu nie udało mu się zdobyć. Nasi reprezentanci jak burza dotarli do finału, lecz tam czekała na nich para Modro-Bednarski. Po zażartym pojedynku Uchroński-Kotarski ulegli 2:6, 3:6 i zdobyli srebro.

Emocji i medali nie zabrakło również na torze gokartowym. Szybka jak strzała adw. Agnieszka Stworzewicz wjechała na podium z fantastycznym wynikiem zdobywając 1 miejsce i złoty medal. Wśród mężczyzn, 3 miejsce, a tym samym brązowy medal wywalczył adw. Wojciech Wiklik.

Na bieżni również można było spotkać członków Izby bielskiej, którzy w czteroosobowej reprezentacji przystąpili do biegu na sto metrów. W kategorii „junior młodszy” wystartowało trzech naszych reprezentantów: Szymon Tatka, Łukasz Gworek i Michał Kubok. Do finału ostatecznie dotarła dwójka Tatka i Kubok, którzy zdobyli odpowiednio czwarte i siódme miejsce. Obaj panowie zapowiadają jednak, że za rok walczyć będą już o medale. Tę deklarację brać należy na poważnie, biorąc pod uwagę, że Szymon Tatka jest złotym i srebrnym medalistą XXIII Letniej Spartakiady Prawników w Olsztynie, odpowiednio na sto i czterysta metrów. W kategorii junior dobre jedenaste miejsce wywalczył Krzysztof Lewandowski.

Podobnie jak ma to miejsce w sporcie zawodowym, największą uwagę na Spartakiadzie skupiała na sobie piłka nożna. Tutaj również mamy czym się pochwalić. Nasza młoda drużyna zdobyła wysokie czwarte miejsce. Awans z grupy wywalczony został po zwycięstwach z ekipami z Opola i z Krakowa oraz porażce z Wrocławiem. W ćwierćfinale nasi zawodnicy stoczyli niesamowitą walkę z faworyzowanymi Kielcami. W regulaminowym czasie było 1:1- po fenomenalnej bramce w końcówce Pawła Piwowarczyka i dobrej grze defensywnej całego zespołu. Rozegrana została tzw. dogrywka szwedzka (co minutę boisko musiał opuścić jeden zawodnik z każdej drużyny). Złotą bramkę dał naszym świetnie prezentujący się Szymon Tatka, który po wygraniu pojedynku indywidualnego pewnie, lewą nogą, posłał piłkę do siatki dając upragniony awans. W fazie medalowej zabrakło trochę doświadczenia. W półfinale nasi gładko ulegli 4:0 późniejszym triumfatorom- OIRP Wrocław. Mecz natomiast o trzecie miejsce wymknął się spod kontroli niemal na własne życzenie. Przy stanie 1:1, w końcówce, przydarzył się bowiem indywidualny błąd w grze obronnej, który na tym etapie pozbawił naszych jakichkolwiek szans. Więcej o występie piłkarzy na fanpage’u naszej reprezentacji na portalu Facebook. Zachęcamy do jego śledzenia, gdyż pojawiać się będą tam informacje o przygotowaniach do tegorocznego turnieju w Zawoi organizowanego przez nasza Izbę.

Apl. adw. Michał Kubok

Posted in Galeria, Ogólne, Sport.